ایزو چیست؟

ایزو یا  ISO  که مخفف کلمات International Organization for Standardization می باشد، البته در بعضی از متون چنین پنداشته می شود که کلمه  ISO از کلمه یونانی isos  به معنای برابری گرفته شده است. به طور کلی ایزو یک سازمان غیردولتی بین المللی می باشد که از سال ۱۹۴۷ فعالیت خود را آغاز نموده است. سازمان ایزو شامل موسسه های ملی استاندارد سازی ۱۳۰ کشور بزرگ و کوچک صنعتی و درحال توسعه از سراسر کره زمین می باشد. وظیفه سازمان ایزو، توسعه استاندارد کردن و فعالیت های مرتبط در جهان به طوری است به عنوان مثال، تبادل های بین المللی کالا و خدمات، بهبود همکاری در محدوده علمی، فنی، اطلاعاتی و فعالیت های اقتضادی و حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان را می توان مطرح کرد. سازمان ایزو استانداردهای فنی و اختیاری را تهیه و تنظیم می نماید که این استاندارها  شامل تمامی موارد مربوط به تکنولوژی می باشد که باعث کمک شایانی به عرضه کالا و خدمات موثرتر، ایمن تر و بهداشتی تر می نماید. بنابراین استانداردهای ایزو، تجارت و بازرگانی بین کشورها را آسان تر می کند و در حقیقیت از مصرف کنندگان کالا و خدمات حمایت می نماید. در نهایت اقدامات ایزو که باعث موافقت نامه های بین المللی شده است در آخر به صورت استانداردهای بین المللی چاپ می گردد.

امتیاز کاربران
5 5 1
مطالب مرتبط :
اخذCEیاگواهینامه ایزو

اخذCEیاگواهینامه ایزو :

اخذ CE

امروزه موسسات، سازمانها و شرکتها در پی کسب روش هایی برای رقابت ، قدرت و بهینه سازی محصولات  و فعالیت های خود می باشند. از سوی دیگر مشتریان وقت و امکانات و در بعضی موارد علم لازم برای ارزیابی محصول خریداری شده را ندارند. بنابراین با نگاه به استانداردهای جهانی ( اخذ CE ) دنبال محصولانی مطابق با این استانداردها بوده و سپس اقدام به خرید کالا می کنند. نگرش جامعه اروپا نسبت به تجارت آزاد و حرکت آزادانه کالاها ، اروپا را بر آن داشت تا با تدوین یک راهنمای جدید راه تجارت آزاد را هموار نماید.

اخذ CE

اخذ گواهینامه CE که مخفف کلمات فرانسوی Conformité Européenne می باشد به منظور استاندارد سازی اجباری در بسیاری از محصولات تجاری و صنعتی که در منطقه اقتصادی اروپا تولید یا به فروش می رسند، ارائه شده است.نشان CE بر روی محصول تولید کننده تضمین می کند که محصول با الزامات ضروری دستورالعمل های ایزو منطبق بوده و فرآیند ساخت آن طبق استانداردهای جهانی انجام شده است . بنابراین محصولاتی که واجد این شرایط (استانداردهای CE) باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود.

امتیاز کاربران
5 5 1
مطالب مرتبط :