امتیاز : 4.7 (7 رای)
ثبت برند در مشهد

شهر مشهد قطب صنعتی شرق ایران است و در شهر مشهد کارخانجات و شرکت های صنعتی فراوانی وجود دارد و همچنین به دلیل وجود جاذبه های تاریخی، مذهبی و فرهنگی در مشهد این شهر به یک مکان پرتردد و توریستی تبدیل شده است بنابراین با توجه به بازار رقابتی که در مشهد وجود دارد بسیاری به دنبال چاره ای برای جلوگیری از سو استفاده از نام تجاری (برند) خود هستند در نتیجه تنها راه حل و جلوگیری از سو استفاده ثبت برند در مشهد خواهد بود در واقع فقط با ثبت برند مالکیت ان را به دست خواهی آورد در حال حاضر ثبت برند برند تنها در اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران امکان پذیر خواهد بود اما شرکت هایی در مشهد وجود دارند که این امر را برای شما میسر خواهند کرد. ثبت برند خود را به موسسه حقوقی پارسه بسپارید. جهت ثبت برند داشتن مجوز فعالیت الزامی میباشد.

واژه برند در جامعه ما و زبان فارسی به محصول یا خدمتی گفته می‌شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. در واقع برندهای دلخواه آنهایی هستند که دارای ماهیت و قدرت اجتماعی بالایی بوده و افراد نسبت به آنها حس مالکیت داشته باشند.

پس یکی از مهمترین وظایف هر شرکت، پیدا کردن راه برای جلب توجه و وفاداری مشتری است. از جمله خصوصیات یک برند معروف می‌توان به جذابیت، الهام بخش بودن، تک بودن، تناسب، جایگاه و.... اشاره کرد.

از نظر مصرف‌کننده خرید از یک برند یعنی: کیفیت بالا ، خطر پذیری کمتر ، منشا یک محصول ، عهد با تولید کننده ، هزینه پرس و جوی کمتر ، سپردن مسئولیت به تولید کننده، وسیله‌ای نمادین برای اظهار شخصیت و.......

اولین قدم در تجارت اعتماد است و علامت تجاری به وسیله برند سازی به این اعتماد و تعهد شتاب می‌بخشد.

هدف از ثبت برند چیست؟

برند با رسمیت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آنها، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری کرده و این ابتكار را ترویج می‌دهد. حفاظت علائم تجاری همچنین مانع تلاش‌های رقبای غیرمنصف، مثل متقلبان،‌ برای استفاده از علائم مشخص به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب یا متفاوت می‌شوند. این نظام، آگاهی و امكان سرمایه‌گذاری جهت تولید و فروش كالاها و خدمات را در منصفانه‌ترین شرایط ممكن به مردم می‌دهد و از این راه تجارت بین‌المللی را تسهیل می‌كند.

چه برندهایی قابلیت ثبت شدن دارند؟

نشان تجاری می‌تواند یك یا تركیبی از چند كلمه، حرف، عدد، نقاشی‌، سمبل‌، نقش‌های سه‌بعدی (شكل و بسته‌بندی كالاها)، علائم سمعی مثل موسیقی یا اصوات، رایحه‌ و یا رنگ‌هایی جهت معرفی ویژگی‌ها باشند.

در صورتی که قصد ثبت برند تجاری در مشهد در کلیه واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با برند میباشد را دارید لازم است مراحل ذیل را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در مشهد به صورت حقیقی:

- کپی مدارک هویتی متقاضی ( کارت ملی و شناسنامه)

- پروانه کسب با توجه به موضوع فعالیت

- ارائه طرحی از برند در قالب 6*6

- و در صورتی که این برند به لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند در مشهد به صورت حقوقی:

- تمامی مدارک ثبت شرکت شخصیت حقوقی شامل : آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس ، اگر شرکت دارای ثبت تغییرات در مشهد باشد کلیه آگهی ها به همراه تغییرات

- جواز تاسیس و یا پروانه بهره برداری

- در صورتی که برند شما به لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد.

تفاوت بین علامت تجاری حقیقی و حقوقی تنها در مدارک مورد نیاز آن است. برای شخص حقیقی همه مدارک باید به نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد. برای مثال کسی که جواز کسب آن مربوط به مواد غذایی باشد نمی تواند علامت را در طبقه غیر از مواد غذایی ثبت کند. برای شخص حقوقی تمام مدارک و مجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت ذکر شده باشد. اگر طبقه مورد نظر در موضوع شرکت نباشد می‌تواند موضوع مورد نظر را به شرکت اضافه کند و بعد از آن برای ثبت برند اقدام نماید.

طبقه بندی های ثبت برند:

ž مصنوعات نساجی

ž فلزات و مصنوعات فلزی

ž اسباب بازی و لوازم ورزش

ž صنایع و محصولات شیمیایی

ž مواد غذایی و محصولات کشاورزی

ž دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی

ž مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف

ž سایر موارد

امتیاز کاربران
5 5 7
مطالب مرتبط :

ثبت برند در مشهد

شهر مشهد قطب صنعتی شرق ایران است و در شهر مشهد کارخانجات و شرکت های صنعتی فراوانی وجود دارد و همچنین به دلیل وجود جاذبه های تاریخی، مذهبی و فرهنگی در مشهد این شهر به یک مکان پرتردد و توریستی تبدیل شده است بنابراین با توجه به بازار رقابتی که در مشهد وجود دارد بسیاری به دنبال چاره ای برای جلوگیری از سو استفاده از نام تجاری (برند) خود هستند در نتیجه تنها راه حل و جلوگیری از سو استفاده ثبت برند در مشهد خواهد بود در واقع فقط با ثبت برند مالکیت ان را...


آخرین تغییر : 05/15/2018 - 10:01