رای ثبت نشده !
ثبت شرکت در ایران

ثبت شرکت درایران شامل    چند مرحله می باشد. ابتدا باید نوع شرکت ثبت شده را مشخص کنید و سپس نام شرکت را و در مرحله بعد یک حساب در بانک افتتاح نمایید و واریز مبلغ معینی پول و در آخر فرم های مربوط به ثبت شرکت را به اداره ثبت شرکت ها تحویل دهید تا پرنده شما در اداره ثبت شرکت ها به جریان بیافتد. در این مقاله سعی در تشریح ثبت شرکت در ایران داریم. اکثر شرکت های ثبت شده در ایران از نوع سهامی خاص می باشد که برای ثبت شرکت سهامی خاص درایران، تعداد اعضا باید حداقل ۳ نفر باشد. این مساله یکی از مسائل مهم در ثبت شرکت تلقی می شود زیرا با ثبت شرکت و سهامدار شدن هر عضو، مالکیت ایجاد شده و در صورت بروز هر گونه ا ختلاف به سختی می توان سهامداران را از شرکت خارج کرد. بنابراین باید در مرحله اول که انتخاب اعضا شرکت می باشد بسایر دقت کرد و کسانی که برای این موضوع انتخاب به همکاری می کنید با شناخت کامل باشد یا از اعضای خانوادگی انتخاب شود. یکی از مواردی که از اهمین بالایی در این مورد برخوردار می باشد میزان سهام خودتان است که هر چقدر بیشتر باشد به نفع خودتان می باشد، برای نتیجه مطلوب باید ۵۱% سهام را دارا باشید.

در مرحله بعدی ثبت شرکت در ایران باید نام شرکت خود را انتخاب کنید. حداقل ۱۰ نام باید انتخاب نمایید و هر نام حداقل دارای ۳ کلمه باشد. این نام ها را باید در فرم تایید نام وارد کنید. برای تهیه این فرم می توانید با شماره 9-02188205497 تماس گرفته تا مشاوران ثبت شرکت مهرا فرم های مربوط به ثبت شرکت را به شما بدهند. فرم تایید نام را پر کرده و سپس با مشاورتان در مهرا ثبت تماس بگیرید تا به شما بگوید چه مبلغی به شماره حساب اداره ثبت شرکت ها واریز نمایید  و به همراه فرم تکمیل شده به او ارسال کنید. تایید نام در حالت عادی ۱۵ روز کاری طول می کشد. اما ثبت شرکت مهرا ثبت تایید نام را ظرف مدت ۴۸ ساعت برای شما می تواند انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 9-02188205497 سامانه تخصصی ثبت شرکت مهرا ثبت تماس بگیرید.

در مرحله  سوم ثبت شرکت در ایران شما باید یک حساب در بانک ایجاد کنید که غیر قابل برداشت باشد و به نام شرکت، ثبت شود. برای این مورد کارت ملی و کپی آن، شناسنامه و کپی آن باید همراهتان باشد. بعد از افتتاح حساب باید شماره حساب را یادداشت نمایید. برای ثبت شرکت حداقل مبلغ یک ملیون ریال لازم می باشد که مبلغ مورد نظر باید به تفکیک تعداد سهامداران و میزان سهام آنها به حساب بانکی افتتاح شده واریز شود و به تعداد سهامداران فیش واریزی داشته باشید. بعد از این مرحله مشاور شما در ثبت شرکت مهرا ثبت اظهارنامه ثبت شرکت را می دهد که باید آن را به دقت پر کرده و به امضاء خودتان و سهامدارن هم برسد. این فرم صورتجلسه مجمع موسس و عادی و صورتجلسه هیات مدیره باید بعد از تکمیل به مشاورتان تحویل داده شود. در این مرحله مدیر عامل و اعضای هیات مدیره تعیین می شود. تمامی مدارک را مشاورتان در پرونده تان قرار می دهد و به همراه مدارک لازم پرونده شامل کپی شماسنامه و کارت ملی موسسین، اظهارنامه، صورتجلسه مجمع و هیات مدیره، اساسنامه کامل شده که تمام صفحات آن باید امضا شود، تاییدیه بانک مبنی بر واریز وجه و فیش بانکی و کپی تایید نام شرکت در داخل پرونده ثبت شرکت شما قرار می گیرد.

ثبت شرکت در ایران محدودیتی ندارد و کلیه اشخاص حقیق و حقوقی اعم از خارجی و ایرانی می توانند شرکت ثبت کنند. کسانی که دارای مدرک سوء پیشینه نیستند نمی توانند جزو اعضاء هیات مدیره، مدیر عامل و یا بازرسین باشند. در ضمن اشخاص خارجی می توانند بدون داشتن شریک ایرانی، شرکت خود را به صورت مالکیت ۱۰۰% ثبت نمایند همچنین می توان چند شرکت با هم، بدون وجود اشخاص حقیقی یک شرکت مستقل ثبت کنند که به اصطلاح به این گونه شرکت ها، شرکت جوینت ونچر می گویند. مدارک لازم برای ثبت شرکت به طور کلی شامل کپی مدارک هویتی شامل کارت ملی و شناسنامه و گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره می باشد همچنین کپی کارت ملی و شناسنامه و عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل اگر شرکت سهامی خاص باشد نیاز می باشد.فرم تایید نام، موضوع شرکت، آدرس شرکت، میزان سرمایه شرکت، تعیین سهامداران شرکت و میزان سهام آنها، تعیین مدیران شرکت و سمت آنها که شامل مدیر عامل، رئیس هیات مدیره، نائب رئیس هیات مدیره می باشد، تعیین حق امضای شرکت، تعیین بازرسین شرکت که مخصوص شرکت های سهامی خاص می باشد ( بازرسین نباید با اعضای هیات مدیره و مدیر عامل فامیل باشند.)

زمان ثبت شرکت درایران بین ۳۰ الی ۴۵ روز کاری می باشد در صورتی که نقص مدارک نداشته باشید، بعد از ثبت شرکت نیز باید ظرف مدت یک هفته دفاتر تجاری خود را پلمپ نمایید و بلافاصله نسبت به تعیین حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایید در غیر این صورت مسئول جرائم قانونی خواهید شد و ظرف مدت ۲ماه از تارخ ثبت شرکت نسبت به پرداخت ۲ در هزار سرمایه شرکت به حوزه مالیاتی خود اقدام نمایند که در غیر این صورت ۲ برابر جریمه می شوید. برای جلوگیری از جریمه شدن و کمتر شدن زمان و عدم داشتن نقص مدارک، کافیست تمام مراحل ثبت شرکت خود را با مشاوران با تجربه مهرا ثبت انجام دهید. برای مشاوره رایگان با شماره تلفن 9-02188205497 تماس بگیرید.

امتیاز کاربران
5 5 0
پرسش از کاربران در رابطه با مطلب :
ثبت شرکت در ایران

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
حروف موجود در تصویر را وارد نمایید.
مطالب مرتبط :