رای ثبت نشده !
ثبت شرکت و سرمایه شرکت

یکی از نکات مهم ثبت شرکت، تعیین سرمایه شرکت می باشد. در این مقاله سعی در تعریف سرمایه شرکت برای ثبت شرکت دارمی و اینکه سرمایه شرکت چه نقشی در ثبت شرکت ایفا می کند و لزوم افزایش یا کاهش سرمایه در شرکت ثبت شده را توضیح خواهیم داد.

سرمایه یک شرکت ثبت شده، الزاماً پول نقد نمی باشد در حقیقت نوعی اعتبار تلقی می شود. به میزان مسئولیت پذیری شخص، اعتبار می گوییم. در حقیقت تعهد شخص رای جبران خسارت طرف مقابل را اعتبار می گوییم. این مسئولیت پذیری در اساسنامه شرکت در هنگام ثبت شرکت ذکر می شود. بنابراین هر چقدر سرمایه شرکت بیشتر باشد، اعتبار شرکت بیشتر خواهد بود زیرا با این اعتبار راحت تر دیگران می توانند به شرکت اعتماد کنند، زیرا میزان جبران خسارت احتمالی بسیار بالا می رود. لزوم افزایش سرمایه شرکت ثبت شده بدین خاطر می باشد که به طور مثال شما می خواهید از تسهیلات بانکی استفاده نمایید، برای اینکه بانک ها و موسسات اعتباری اطمینان پیدا کنند که شما توانایی در بازپرداخت اقساط وام در خواست شده را دارید، به اعتبار شما نگاه می کنند. بنابر این میزان اعتبار بالاتر باعث می شود که بانک ها راحت تر به شرکت شما اعتماد کنند و سریعتر تسهیلات را به شما ارائه می دهند. به طور عرف بانک ها می توانند تا ده برابر سرمایه یک شرکت، به آن وام دهند. برای افزایش سرمایه در یک شرکت سهامی، راه های متقاوتی وجود دارد. حالت اول تبدیل مطالبات حال شده به سرمایه شرکت، حالت دوم تبدیل آورده نقدی به سرمایه شرکت، حالت سوم تبدیل دارایی به سرمایه، حالت چهارم تبدیل سود انباشته و حالت پنجم تبدیل اندوخته احتیاطی خودتان به سرمایه شرکت.

برای افزایش سرمایه در شرکت مسئولیت محدود بدون هیچگونه تهیه گواهی بانکی می توانید اعلام به افزایش سرمایه نمایید و هیچ مدرکی دال بر پرداخت این وجه به حساب شرکت نیازی نمی باشد. فقط کافیست صورتجلسه ای برای این افزایش سرمایه شرکت تهیه نمایید و امضا کنید. برای تهیه صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت خود می توانید از ثبت شرکت مهرا ثبت به شماره تلفن تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما شما را در این زمینه راهنمایی نمایند و صورتجلسه تان را تنظیم نمایند و به شما ارسال کنند تا شما آنرا امضا کنید. حال می پردازیم به مساله انتخاب بازرس و انتخاب اعضای هیات مدیره. اعضای هیات مدیره باید بالای ۱۸ سال باشند و سوء پیشینه هم نداشته باشند، با بازرسین شرکت نباید خویشاوند باشند( یعنی نباید از اقربای سببی و نسبی بازرسین تا درجه سوم و طبقه اول و دوم باشند. به طور مثال اگر عموی شما به عنوان بازرس شرکت انتخاب شود شما  نمی توانید به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب شوید.) همچنین، نباید شخص بدهکار مالیاتی باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ثبت شرکت مهرا ثبت به شماره 9-02188205497 و یا حضور در موسسه به آدرس تهران، میدان ونک - ابتدای گاندی جنوبی - ساختمان ۱۴۲ گاندی - طبقه اول - واحد ۱۴، با کارشناسان ما در تماس باشید. ما می توانیم در این زمینه شما را راهنمایی کنیم. انجام هر کار حقوقی باید با کیفیت لازم انجام شود، در غیر این صورت دیر یا زود دچار مشکل خواهید شد.

امتیاز کاربران
5 5 0
پرسش از کاربران در رابطه با مطلب :
ثبت شرکت و سرمایه شرکت

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
حروف موجود در تصویر را وارد نمایید.
مطالب مرتبط :