ثبت شرکت تعاونی از خدمات تخصصی موسسه حقوقی پارسه با بیش از دو دهه حضور پر افتخار میباشد - مشاوره رایگان از طریق ۰۲۱۲۲۸۸۳۲۳۰

مدارک لازم جهت ثبت شرکت تعاونی

مدارک لازم جهت
ثبت شرکت
تعاونی

۱- تصویر شناسنامه و مدارک تحصیلی اعضاء

2- تصویر گواهی پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت برای آقایان

3- سه قطعه عکس

۴- گواهی عدم سوء پیشینه

جهت
ثبت شرکت
تعاونی مدارک ذیل مورد نیاز خواهد بود:

1- مجوز اداره تعاون

2- اساسنامه مورد تصویب شرکت تعاونی

۳- دعوت نامه تشکیل اولین مجمع عمومی عادی

۴- صورتجلسه اولین مجمع عمومی عادی دال بر تصویب اساسنامه و انتخاب اولین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان

5- رسید پرداخت سرمایه شرکت طبق اساسنامه به صندوق تعاون

6- لیست اسامی و امضاء حاضرین در اولین مجمع عمومی عادی

7- لیست اسامی و مشخصات و نشانی اعضاء اولین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان

۸- قبولی کتبی اعضاء اولین هیات مدیره و بازرس یا بازرسان

9- صورتجلسه اولین هیات مدیره دال بر انتخاب رئیس و نایب رئیس و منشی هیات مدیره انتخاب صاحبان امضاء مجاز و اسامی و مشخصات آنها و مدیر عامل

۱0- تقاضانامه و شرکت نامه که بصورت اوراق چاپی توسط اداره ثبت شرکت قرار می گیرد

امتیاز کاربران
5 5 1
مطالب مرتبط :
تغييرات شركت تعاوني

تغييرات شركت تعاوني در این شرکت به صورت کاملا تخصصی صورت میپذیرد ابتدا برای تغییرات شرکت تعاونی باید مجوز از وزارت تعاون دریافت شود، لازم به ذکر است هرگونه تغییرات شرکت تعاونی باید به تایید وزارت تعاون رسیده باشد، هماهنگی های لازم جهت ثبت شرکت تعاونی و تغییرات شرکت تعاونی توسط اداره ثبت صورت گیرد همچنین تغییرات شرکت تعاونی باید طبق ضوابط این دو ارگان انجام شود. بالاترین ارگان تصمیم گیرنده جهت تغییرات شرکت تعاونی، مجامع عمومی عادی و فوق العاده هستند. مجمع عمومی فوق العاده در صورت بروز تغییرات در شرکت مثلا به هنگام برکناری یا استعفای اعضای هیئت مدیره تشکیل می گردد. همچنین در زمان ادغام شرکت های تعاونی، صورت جلسات ادغام شرکت ها که در مجامع عمومی فوق العاده به تصویب رسیده است به همراه مدارک مربوطه به اداره ثبت شرکت ها تحویل داده می شود .
تغییرات شرکت تعاونی شامل موارد ذیل خواهد بود:
- انحلال و تغییرات در شرکت تعاونی
- نقل و انتقال در شرکت تعاونی
- جواز تغییرات شرکت تعاونی
- تغییرنام در شرکت های تعاونی
- تغییر موضوع در شرکتهای تعاونی
- الحاق به موضوع
- تغییر آدرس در شرکتهای تعاونی
- نقل و انتقال سهام
- افزایش سرمایه در شرکتهای تعاونی
- کاهش سرمایه در شرکتهای تعاونی
- ورود شریک ،خروج شریک
- تغییر حق امضا
- تعیین اعضای هیئت مدیره
- تعیین سمت ها
مدارك مورد نياز جهت تغییرات شرکت تعاونی:
- صورت هاي مالي سال قبل و بودجه سال جاری
- گزارش هيات مديره و بازرسان
- كپي شناسنامه و كارت ملي اعضاي جديد
- آخرين تغييرات ثبتي اساسنامه

امتیاز کاربران
5 5
مطالب مرتبط :
اختیارات بازرسین قانونی شرکتهای سهامی (عام و خاص)

ماده۱۴۹(ل.ا.ق.ت)- بازرس یا بازرسان می توانند در هر موقع، هرگونه رسیدگی و بازرسی لازم را انجام داده و اسناد و مدارک و اطلاعات مربوط به شرکت مطالبه کرده ومورد رسیدگی قرار دهند. بازرس یا بازرسان می توانند به مسئولیت خود در انجام وظایفی که بر عهده دارند از نظر کارشناسان استفاده کنن. به شرط آنکه آن ها را قبلاً به شرکت معرفی کرده باشند.

این کارشناسان در مواردی که بازرس تعیین می کند، مانند خود بازرس حق هر گونه تحقیق و رسیدگی را خواهند داشت.

پارسه ثبت,ثبت برند,ثبت شرکت,اخذ کارت بازرگانی

ماده۱۵۱(ل.ا.ق.ت)- بازرس یا بازرسان باید هرگونه تخلف یا تقصیری در امور شرکت از ناحیه مدیران و مدیرعامل مشاهده کنند، به اولین مجمع عمومی اطلاع دهند و در صورتی که ضمن انجام مأموریت خود از وقوع جرمی مطلع شوند باید به مرجع قضائی صلاحیتدار اعلام نموده و نیز جریان را به اولین مجمع عمومی گزارش دهند.

ماده۲۳۲(ل.ا.ق.ت)- هیأت مدیره شرکت باید پس از انقضای سال مالی، صورت دارائی و دیون شرکت را در پایان سال و همچنین ترازنامه و حساب عملکرد و حساب های سود و زیان شرکت را به ضمیمه گزارشی درباره فعالیت و وضع عمومی شرکت طی سال مالی مزبور تنظیم کند. اسناد مذکور در این ماده باید اقلاً ۲۰ روز قبل از تاریخ مجمع عمومی عادی سالانه در اختیار بازرسان گذاشته شود.

پارسه ثبت ,ثبت برند, ثبت شرکت , اخذ کارت بازرگانی

امتیاز کاربران
5 5 1
مطالب مرتبط :
موارد مهم ثبت شرکت تعاونی

برای ثبت شرکت تعاونی ابتدا باید با انواع آن شرکت تعاونی در ایران آشنا شویم. در ایران به طور کلی سه نوع شرکت تعاونی را می توان ثبت کرد. نوع اول: ثبت شرکت تعاونی تولیدی می باشد که به منظور اشتغال اعضاء شرکت تعاونی تشکیل می گردد. زمینه فعالیت این گونه شرکت ها معمولا امور مربوط به تولیدات، کشاورزی، دامداری، پرورش ماهی، صنعت، معدن، توسعه عمران شهری روستایی و عشایری، احداث مسکن و تولیدات فرهنگی می باشد، که نوع این فعایت ها نیز از نوع تولیدی می باشد. نوع دوم ثبت شرکت تعاونی، توزیعی می باشد.

ثبت شرکت تعاونی

امتیاز کاربران
5 5 1
مطالب مرتبط :
تفاوت شرکت سهامی با مسئولیت محدود

به اختصار توضیح کوتاهی راجع به شرکت های سهامی و مسئولیت محدود می دهیم و سپس تفاوت های ان را بیان می کنیم.

شرکت سهامی :

شرکتی است که برای انجام امور تجاری تشکیل می‌شود و سرمایه آن شامل سهام با ‌ارزش یکسان یا سهام به صورت تساوی می باشد. شرکت‌های سهامی به دو نوع سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می‌شوند که مهمترین تفاوت این دو در این است که سهام شرکت‌های سهامی عام در تالار بورس قابل مبادله است. بزرگ‌ترین نوع سازمان‌های تجاری در جهان شرکت سهامی عام است. شخصیت حقوقی شرکت سهامی، مستقل از مالکان آن است و بسیاری از امتیازات و حقوق و تعهدات یک شخصیت حقیقی را دارد. مثلاً می‌تواند بانام خود وام بگیرد یا اقدام به خرید دارایی کند. می‌تواند علیه دیگران، ادعا کند، همچنین می‌تواند با سایر افراد قرارداد عقد کند. حتی می‌تواند مالک شرکت تضامنی یا سهامی دیگر باشد.

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل می شود و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه آن ها به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول دین، قرض و تعهدات شرکت است در اسم شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود) قید شود و همچنین اسم شرکت نباید شامل نام هیچ یک از شرکاء باشد و جز شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده و حکم ضامن دارد.

امتیاز کاربران
5 5 1
مطالب مرتبط :