امتیاز : 5 (2 رای)
ثبت شرکت در مکزیک

ثبت شرکت در مکزیک

در باب ثبت شرکت در مکزیک بزرگترین چالش در تاسیس یک شرکت جدید در مکزیک انطباق با تفاوت های فرهنگی و مقررات دولتی این کشور است. اختلاف در نوع حکومت ۳۱ ایالت این کشور نیز ممکن است مشکل آفرین باشد چرا که هر یک از آنها به شیوه متفاوتی عمل می کنند. یادگیری زبان اسپانیایی نیز به منظور تعامل با همکاران خود حائز اهمیت است. امروزه ثبت شرکت در مکزیک به دنبال توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی در سال ۱۹۹۴ کار چندان دشواری نیست. دولت مکزیک با درک اهمیت سرمایه گذاری خارجی، در سال ۱۹۹۳ قانون سرمایه گذاری خارجی (FIL) را با هدف آسان تر نمودن تملک زمین توسط سرمایه گذاران خارجی تصویب و اجرا نمود.

وکلا به طور کلی شرایط و ضوابط را به هر دو زبان اسپانیایی و انگلیسی بررسی می کنند. با این حال مشورت با یک وکیل مکزیکی و اطلاع از صحت آن به عنوان یک اقدام احتیاطی توصیه می شود.

فرایند های ثبت شرکت در مکزیک

حصول مجوز برای استفاده از نام شرکت از وزارت امور خارجه که این مرحله طی ۲ روز انجام می شود و هزینه ۶۴۰ پزو است.

ثبت اسناد شرکت در یک دفتر اسناد رسمی و اخذ شماره ثبت مالیات که این فرایند طی ۲ روز انجام می شود و هزینه آن ۹۰۰۰ پزو است.

ثبت اسناد شرکت در اداره ثبت تجارت که این کار ۱۷ روز طول می کشد و هزینه آن ۱۴۰۲ پزو است.

اخذ شماره شناسه مالیاتی با ثبت نام در وزارت مالی و اعتباری که این مرحله ۱ تا ۳ روز طول می کشد.

ثبت نام در موسسه تامین اجتماعی مکزیک (IMSS)، و افتتاح حساب پس انداز بازنشستگی فردی برای کارکنان شرکت که این مرحله بین ۲ تا ۵ روز طول می کشد.

ثبت نام برای مالیات بر حقوق در اداره مالیات محلی که این مرحله طی یک روز انجام می شود.

پس از دریافت شماره ثبت مالیات، به دولت محلی در مورد افتتاح شرکت بازرگانی خود اطلاع دهید که این کار ۱ روز طول می کشد.

ثبت نام در اداره ثبت اطلاعات ملی شرکت ها که هزینه آن بسته به تعداد کارکنان و فعالیت شرکت، به شرح زیر متفاوت است:

ثبت مشخصات در موسسه ملی آمار، جغرافیا و اطلاعات

شرکت خدمات تجاری

تا ۲ کارمند: ۱۰۰ پزو

۳ کارمند: ۳۰۰ پزو

۴ کارمند یا بیشتر: تقریبا ۶۵۰ پزو

شرکت صنعتی

تا ۲ کارمند: ۱۵۰ پزو

۳ تا ۵ کارمند: ۳۵۰ پزو

۶ کارمند یا بیشتر: تقریبا ۷۰۰ پزو

انواع شرکت های رایج در مکزیک

شرکت سهامی با مسئولیت محدود

این نوع شرکت باید حداقل دو سهامدار داشته باشد. سرمایه ثابت ۵ میلیون پزو برای تاسیس این نوع شرکت مورد نیاز است. در صورت وجود گزینه سرمایه متغیر، یک شرکت سهامی با سرمایه متغیر با هر دو بخش ثابت و متغیر سرمایه قابل تاسیس است، مادامی که کل سرمایه کمتر از ۵ میلیون پزو نباشد.

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت مشابه شرکت های سهامی خاص در ایالات متحده است. حداقل سرمایه آن تنها ۳۰۰ هزار پزو است، اما شرکای این شرکت باید حداکثر ۵۰ نفر باشد.

شرکت عمرانی

وکلا و حسابداران به استفاده از این ساختار شرکت تمایل دارند، که فاقد شرط حداقل سرمایه است. هیچ محدودیتی در تعداد شرکای آن وجود ندارد، اما هر فرد بردر قبال هر گونه بدهی شرکت به طور مشترک و شخصاً مسئول است.

شعبه

یک شرکت در ایالات متحده می تواند یک شعبه جدید در مکزیک با تصویب کمیسیون ملی سرمایه گذاری خارجی و دبیرخانه امور خارجه افتتاح کند. آن را همچنین باید در اداره ثبت عمومی بازرگانی ثبت نمود.

شرکت تابعه

بر خلاف شعبه، یک شرکت تابعه دارای بدن حقوقی جداگانه از شرکت مادر خود است. با تاسیس یک شرکت تابعه مکزیکی، شرکت مادر فاقد مسئولیت است.

شرکت تابعه رایج ترین شکل شرکت ثبت شده از طرف سرمایه گذاران خارجی است. این نوع شرکت طبق قانون تاسیس می شود و دارای حقوق و مسئولیت های خاصی است. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم می شود. سهامداران تنها از نظر قانونی مسئول همکاری خود هستند. شرکت تابعه متشکل از سهامداران است، که تنها تعهد قانونی آنها پرداخت سهام خود است. هر یک از شرکا در شرکت تابعه باید یک سهم از سهام را خریداری کند.

با این حال، برخی از سرمایه گذاران خارجی شرکت تابعه با سرمایه متغیر را ترجیح می دهند که فاقد حداکثر مقدار سرمایه ثابت است، و در حالی که هر گونه افزایش یا کاهش در سرمایه باید در سند رسمی شرکت تابعه ذکر شود، شرکت تابعه با سرمایه متغیر دارای سرمایه متغیر نامحدود است و طبق قوانین شرکت با کاهش یا افزایش در سرمایه نیازی به اصلاح اسناد عمومی ندارد.

روش های ثبت شرکت

هر شرکت تجاری باید در اداره عمومی بازرگانی ثبت شود. وکیل شرکت از طریق اسناد عمومی و مراجعه به یک دفتر اسناد رسمی، همکاران را در مورد الزامات و انجام اقدامات لازم مطلع می سازد و تضمین قانونی لازم به شرکای شرکت ارائه می دهد.

پس از ثبت شرکت، یک ثبت سابقه برای آن ایجاد خواهد شد تا هر گونه اقدامات و فعالیت های شرکت در وارد شود.

توصیه می شود که شرکت ها دفاتر حسابداری و سوابق زیر را ثبت و نگهداری نمایند:

دفتر روزانه

دفتر کل

دفتر انجمن سهامداران

سوابق سهامداران شرکت

دفتر افزایش و کاهش سرمایه، (در مورد شرکت با سرمایه متغیر)

گزارش مالی سالانه باید تهیه شود که شامل موارد زیر است:

صورت های مالی در پایان دوره

ترازنامه (صورت هزینه و درآمد)

صورت درآمد و سود

صورت تغییرات در وضعیت مالی

صورت تغییرات در حقوق صاحبان سهام

یادداشت از صورتهای مالی

برخی زمینه هایی که قبلاً در مالکیت دولت بوده است، به خصوص در بخش های زیر ساختی، در حال حاضر برای سرمایه گذاری خصوصی در دسترس است. همچنین، برخی زمینه های خاص مانند خدمات مالی که برای سرمایه گذاران مکزیکی رزرو شده بود در حال حاضر برای سرمایه گذاران خارجی در دسترس است.

سازمان هایی که می توانند در ثبت شرکت به شما کمک کنند

شرکت مشاوره زالدیوار

شرکت زالدیوار در ژانویه سال ۲۰۰۳ با هدف ارائه راه حل های مالیاتی و حسابداری تاسیس شده است. این شرکت همچنین به شرکت های خارجی در ثبت یک شرکت مکزیکی و شروع فعالیت خود کمک می کند.

در پایان با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت ،دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا و مکزیک رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید. و اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در مکزیک هستید و سوالاتی در این باب در ذهن خود دارید می توانید با موسسه حقوقی پارسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید و با بررسی اطلاعات و شرایط بهترین راه را برای خود برگزینید.

امتیاز کاربران
5 5 2

به واسطه ثبت شرکت نیز میتوان اقامت گرفت؟

پرسش از کاربران در رابطه با مطلب :
ثبت شرکت در مکزیک

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
حروف موجود در تصویر را وارد نمایید.
مطالب مرتبط :

ثبت شرکت چندمنظوره

ثبت شرکت چندمنظوره شرکت چندکاره یا چند منظوره زمانی ثبت می‎شود که موضوع فعالیت شرکت در حوزه‌های واردات، صادرات، امور بازرگانی، توزیع و همچنین تأمین و تولید کالا باشد. به دلیل چندکاره بودن این نوع شرکت‌ها و متفاوت بودن آن با شرکت‌های دیگر ازنظر نوع کارکرد و عملکرد‎، ثبت شرکت چندمنظوره متفاوت‌تر از ثبت شرکت به شکل عادی صورت می‌گیرد و به بررسی و توجه بیشتری توسط مؤسسات ثبت شرکت‌ها نیاز دارد. و همچنین می‌توان گفت که ثبت این شرکت‌ها از حساسیت بیشتری ب...


آخرین تغییر : 11/16/2017 - 18:38

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان برای معرفی هرچه بهتر و آشانایی با مفهموم اصلی ثبت شرکت دانش بنیان می بایست به تشریح هرچه بهتر اهداف ثبت شرکت دانش بنیان پرداخت، شرکت دانش بنیان با هدف افزایش علم، ثروت، توسعه اقتصادی دانش محور و استفاده بهینه از ظرفیت های دانشگاه ها و موسسه های میباشد، ثبت شرکت در این حوزه ثمرات بسیاری را برای صاحبان شرکت به همراه دارد زبرا در ثبت دیگر شرکت ها صرفا به بحث درآمد زایی توجه می شود ولی باید به این مهم توجه کرد که ثبت شرکت دانش...


آخرین تغییر : 11/25/2017 - 18:56

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در خارج ازکشور نیاز به تحقیق و آگاهی در ارتباط با آن کشور را دارد، ثبت شرکت امری حیاتی برای صاحبان شرکت به شمار میرود، بدین معنا که اشخاص حقیقی و حقوقی ثبت شرکت را نقطه عطفی برای رسیدن به خواسته های اقتصادی خود میدانند، ثبت شرکت در گرجستان نیز یکی از زیر مجموعه های ثبت شرکت در خارج از کشور است، موسسه حقوقی پارسه با کادری مجرب ازکارشناسان زبده ثبت شرکت ها میتواند هم گام شما در این مسیر باشد، لذا از متقاضیان ثبت شرکت در گرجستان خواهشمندیم...


آخرین تغییر : 12/09/2017 - 22:26

شرکت دانش بنیان چیست؟

اینگونه شرکتها در پارکهای علم و فناوری با اهداف، تجاری ساختن ایده ها برای تبدیل نوآوریها به تکنولوژی ایجاد می شوند و گامی مثبت در اجرای ایده ها و نوآوری ها و اختراعات به شمار می آیند. شرکتهای دانش بنیان به منظور هم افزایی علم ، ثروت ، توسعه اقتصاد دانش محور و استفاده بهینه از پتانسیل های دانشگاههاو موسسات پژوهشی مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات ایجاد میگردند. این شرکتها حلقه واسطه بین ایده و تکنولوژی هستند که می توانند ایده ها را در رسیدن به تکنولوژ...


آخرین تغییر : 11/26/2017 - 19:29

تشکیل شرکت پستی

تشکیل شرکت پستی  به منظور تشکیل شرکت پستی و اعمال سیاست جامع در زمینه برنامه‌ریزی، تأسیس، تجهیز، گسترش و بهره‌برداری واحدهای پستی هماهنگ با آخرین پیشرفتهای تجربی و تکنولوژی ارتباطات، و به قصد تأمین و تعمیم خدمات پستی در سراسر کشور، مرتبط با سایر کشورهای جهان، بموجب این قانون شرکت پست جمهوری اسلامی ایران که در این قانون اختصاراً شرکت نامیده می‌شود، تشکیل می‌گردد. شرکت وابسته به وزارت پست و تلگراف و تلفن است و تمام وظایف و اختیارات وزارت مذکور در ا...


آخرین تغییر : 11/05/2017 - 21:46

فرآیند ثبت شرکتهای انتقالی

فرآیند ثبت شرکت های انتقالی و یا در شرف تاسیس فرآیند ثبت شرکت در شرف تاسیس در سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی مرحله اول : مراجعه سرمایه گذار به قسمت صدور مجوزها و اعلام طرح مورد نظر مرحله دوم : بررسی طرح و تعیین نام شرکت در شرف تاسیس مرحله سوم : صدور مجوز سرمایه گذاری بنام شرکت در شرف تاسیس توسط واحد ذیربط در صورت عدم دارا بودن مجوزهای لازم و یا نیاز به ارائه مجوز مورد نیاز از دیگر نهادها به واحد ذیربط جهت اخذ مجوز ارجاع داده می شود پس از...


آخرین تغییر : 11/13/2017 - 19:59

تفاوت شرکت سهامی با مسئولیت محدود

به اختصار توضیح کوتاهی راجع به شرکت های سهامی و مسئولیت محدود می دهیم و سپس تفاوت های ان را بیان می کنیم. شرکت سهامی : شرکتی است که برای انجام امور تجاری تشکیل می‌شود و سرمایه آن شامل سهام با ‌ارزش یکسان یا سهام به صورت تساوی می باشد. شرکت‌های سهامی به دو نوع سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می‌شوند که مهمترین تفاوت این دو در این است که سهام شرکت‌های سهامی عام در تالار بورس قابل مبادله است. بزرگ‌ترین نوع سازمان‌های تجاری در جهان شرکت سهامی عام است. شخ...


آخرین تغییر : 11/16/2017 - 20:45

انتخاب نام شرکت ، آنچه که باید بدانیم

فرآیند انتخاب نام شرکت : وقتی که می خواهید شرکت و یا برند خود را ثبت کنید نامی مناسب می بایست برای آن انتخاب کنید. بعد از مشاوره با مراکز ثبت شرکتها ، به منظور انتخاب نام شرکت , یک نام خوب برای شرکت خود انتخاب کنید باید بتوانید به این ۱۰ سوال اساسی پاسخ مناسبی بدهید. ما این ده سوال و پاسخ های آن را برای کمک به شما در زیر آورده ایم. انتخاب نام شرکت ۱) از انتخاب نام شرکت خود چه هدفی دارم؟ انتخاب نام مناسب و متفاوت، برای شرکت می تواند تمایزی ب...


آخرین تغییر : 11/16/2017 - 19:07

هزینه ثبت شرکت و روند ثبت شرکت

هزینه دستمزد ثبت شرکت کلیه شرکت ها متغییر می باشد و بقیه هزینه ها که ممکن است شامل حق الثبت، حق التمبر، روزنامه رسمی و … بر اساس واریزی های اداره ثبت که طبق میزان سرمایه و میزان موضوع فعالیت تغییرات محاسبه می شود. مدت زمانی که طول می کشد شرکت شما ثبت شود بین ۳۰ الی ۴۵ روز کاری می باشد. بعد از ثبت شرکت، باید ظرف مدت یک هفته دفاتر تجاری خود را پلمپ نمایید یا با ثبت شرکت پارسه ثبت به شماره تلفن 02122883230 تماس گرفته تا پلمپ دفاتر شما را انجام دهیم....


آخرین تغییر : 11/26/2017 - 16:50

تاسیس شرکت در کنیا

تاسیس شرکت در کنیا شامل مراحل زیر است: انتخاب نام برای شرکت و ارائه آن به اداره ثبت شرکتها در کنیا. هزینه ای در حدود ۳۰۰ شیلینگ دارد. که پس از نهایتا دو روز از آن سازمان جواب خواهید گرفت. جهت ثبت دارایی های شرکت و سرمایه اولیه هم که نیاز به تائید اداره مالیات کنیا دارد. حدودا مبلغ ۲۰۰۵ شیلینگ لازم است. پرداخت هزینه های ثبت و مهر مالیاتی در بانک. تکمیل فرم پذیرش ۲۰۸ در یک دفتر ثبت اسناد رسمی.(حدودا ۲۰۰ شیلینگ) تنظیم سند توسط اداره ثبت دفتر دادستا...


آخرین تغییر : 11/14/2017 - 17:35

ثبت موسسه قرض الحسنه

تعریف قرض الحسنه ثبت موسسه قرض الحسنه : قرض الحسنه نوعی قرض است که در آن بهره‌ای در کار نباشد. در تعریف دیگر عقدی است که به موجب آن بانک‌ها (به عنوان قرض‌دهنده) مبلغ معینی را طبق ضوابط مقرر در دستورالعمل ذیربط به اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی (به عنوان قرض گیرنده) به قرض واگذار می‌کنند. عبارت قرض الحسنه در قرآن وارد شده ‌است و در مورد قرض‌ دادن به خداوند است که قرآن آن را در مورد صدقه به ‌کار برده‌ است و منظور از آن قرضی است که چند برابر خود نزد خد...


آخرین تغییر : 11/16/2017 - 18:36

ثبت شرکت خارجی در ایران،‌قوانین و محدودیت ها

ثبت شرکت خارجی در داخل کشور ایران موجب رشد و توسعه می گردد. همین امر موجب شده است که در قانون تجارت ایران، از ورود سرمایه های خارجی استقبال شود. بر طبق  قانون ثبت شرکت در ایرانها، همه شرکت ها برای برای داشتن شخصیت حقوقی شرکت خارجی، الزاما می بایست در  ابتدا ثبت شوند. البته قبلا باید در کشور خود ثبت قانونی شده باشند. در برخی از کشورها مانند آنگلوساکسون، شرکت هایی که شبیه به شرکت سهامی در ایران می باشند به نام limited companies می باشند و در انگلست...


آخرین تغییر : 11/26/2017 - 21:14