امتیاز : 5 (8 رای)
ثبت شرکت در مکزیک

ثبت شرکت در مکزیک

در باب ثبت شرکت در مکزیک بزرگترین چالش در تاسیس یک شرکت جدید در مکزیک انطباق با تفاوت های فرهنگی و مقررات دولتی این کشور است. اختلاف در نوع حکومت ۳۱ ایالت این کشور نیز ممکن است مشکل آفرین باشد چرا که هر یک از آنها به شیوه متفاوتی عمل می کنند. یادگیری زبان اسپانیایی نیز به منظور تعامل با همکاران خود حائز اهمیت است. امروزه ثبت شرکت در مکزیک به دنبال توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی در سال ۱۹۹۴ کار چندان دشواری نیست. دولت مکزیک با درک اهمیت سرمایه گذاری خارجی، در سال ۱۹۹۳ قانون سرمایه گذاری خارجی (FIL) را با هدف آسان تر نمودن تملک زمین توسط سرمایه گذاران خارجی تصویب و اجرا نمود.

وکلا به طور کلی شرایط و ضوابط را به هر دو زبان اسپانیایی و انگلیسی بررسی می کنند. با این حال مشورت با یک وکیل مکزیکی و اطلاع از صحت آن به عنوان یک اقدام احتیاطی توصیه می شود.

فرایند های ثبت شرکت در مکزیک

حصول مجوز برای استفاده از نام شرکت از وزارت امور خارجه که این مرحله طی ۲ روز انجام می شود و هزینه ۶۴۰ پزو است.

ثبت اسناد شرکت در یک دفتر اسناد رسمی و اخذ شماره ثبت مالیات که این فرایند طی ۲ روز انجام می شود و هزینه آن ۹۰۰۰ پزو است.

ثبت اسناد شرکت در اداره ثبت تجارت که این کار ۱۷ روز طول می کشد و هزینه آن ۱۴۰۲ پزو است.

اخذ شماره شناسه مالیاتی با ثبت نام در وزارت مالی و اعتباری که این مرحله ۱ تا ۳ روز طول می کشد.

ثبت نام در موسسه تامین اجتماعی مکزیک (IMSS)، و افتتاح حساب پس انداز بازنشستگی فردی برای کارکنان شرکت که این مرحله بین ۲ تا ۵ روز طول می کشد.

ثبت نام برای مالیات بر حقوق در اداره مالیات محلی که این مرحله طی یک روز انجام می شود.

پس از دریافت شماره ثبت مالیات، به دولت محلی در مورد افتتاح شرکت بازرگانی خود اطلاع دهید که این کار ۱ روز طول می کشد.

ثبت نام در اداره ثبت اطلاعات ملی شرکت ها که هزینه آن بسته به تعداد کارکنان و فعالیت شرکت، به شرح زیر متفاوت است:

ثبت مشخصات در موسسه ملی آمار، جغرافیا و اطلاعات

شرکت خدمات تجاری

تا ۲ کارمند: ۱۰۰ پزو

۳ کارمند: ۳۰۰ پزو

۴ کارمند یا بیشتر: تقریبا ۶۵۰ پزو

شرکت صنعتی

تا ۲ کارمند: ۱۵۰ پزو

۳ تا ۵ کارمند: ۳۵۰ پزو

۶ کارمند یا بیشتر: تقریبا ۷۰۰ پزو

انواع شرکت های رایج در مکزیک

شرکت سهامی با مسئولیت محدود

این نوع شرکت باید حداقل دو سهامدار داشته باشد. سرمایه ثابت ۵ میلیون پزو برای تاسیس این نوع شرکت مورد نیاز است. در صورت وجود گزینه سرمایه متغیر، یک شرکت سهامی با سرمایه متغیر با هر دو بخش ثابت و متغیر سرمایه قابل تاسیس است، مادامی که کل سرمایه کمتر از ۵ میلیون پزو نباشد.

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت مشابه شرکت های سهامی خاص در ایالات متحده است. حداقل سرمایه آن تنها ۳۰۰ هزار پزو است، اما شرکای این شرکت باید حداکثر ۵۰ نفر باشد.

شرکت عمرانی

وکلا و حسابداران به استفاده از این ساختار شرکت تمایل دارند، که فاقد شرط حداقل سرمایه است. هیچ محدودیتی در تعداد شرکای آن وجود ندارد، اما هر فرد بردر قبال هر گونه بدهی شرکت به طور مشترک و شخصاً مسئول است.

شعبه

یک شرکت در ایالات متحده می تواند یک شعبه جدید در مکزیک با تصویب کمیسیون ملی سرمایه گذاری خارجی و دبیرخانه امور خارجه افتتاح کند. آن را همچنین باید در اداره ثبت عمومی بازرگانی ثبت نمود.

شرکت تابعه

بر خلاف شعبه، یک شرکت تابعه دارای بدن حقوقی جداگانه از شرکت مادر خود است. با تاسیس یک شرکت تابعه مکزیکی، شرکت مادر فاقد مسئولیت است.

شرکت تابعه رایج ترین شکل شرکت ثبت شده از طرف سرمایه گذاران خارجی است. این نوع شرکت طبق قانون تاسیس می شود و دارای حقوق و مسئولیت های خاصی است. سرمایه این شرکت به سهام تقسیم می شود. سهامداران تنها از نظر قانونی مسئول همکاری خود هستند. شرکت تابعه متشکل از سهامداران است، که تنها تعهد قانونی آنها پرداخت سهام خود است. هر یک از شرکا در شرکت تابعه باید یک سهم از سهام را خریداری کند.

با این حال، برخی از سرمایه گذاران خارجی شرکت تابعه با سرمایه متغیر را ترجیح می دهند که فاقد حداکثر مقدار سرمایه ثابت است، و در حالی که هر گونه افزایش یا کاهش در سرمایه باید در سند رسمی شرکت تابعه ذکر شود، شرکت تابعه با سرمایه متغیر دارای سرمایه متغیر نامحدود است و طبق قوانین شرکت با کاهش یا افزایش در سرمایه نیازی به اصلاح اسناد عمومی ندارد.

روش های ثبت شرکت

هر شرکت تجاری باید در اداره عمومی بازرگانی ثبت شود. وکیل شرکت از طریق اسناد عمومی و مراجعه به یک دفتر اسناد رسمی، همکاران را در مورد الزامات و انجام اقدامات لازم مطلع می سازد و تضمین قانونی لازم به شرکای شرکت ارائه می دهد.

پس از ثبت شرکت، یک ثبت سابقه برای آن ایجاد خواهد شد تا هر گونه اقدامات و فعالیت های شرکت در وارد شود.

توصیه می شود که شرکت ها دفاتر حسابداری و سوابق زیر را ثبت و نگهداری نمایند:

دفتر روزانه

دفتر کل

دفتر انجمن سهامداران

سوابق سهامداران شرکت

دفتر افزایش و کاهش سرمایه، (در مورد شرکت با سرمایه متغیر)

گزارش مالی سالانه باید تهیه شود که شامل موارد زیر است:

صورت های مالی در پایان دوره

ترازنامه (صورت هزینه و درآمد)

صورت درآمد و سود

صورت تغییرات در وضعیت مالی

صورت تغییرات در حقوق صاحبان سهام

یادداشت از صورتهای مالی

برخی زمینه هایی که قبلاً در مالکیت دولت بوده است، به خصوص در بخش های زیر ساختی، در حال حاضر برای سرمایه گذاری خصوصی در دسترس است. همچنین، برخی زمینه های خاص مانند خدمات مالی که برای سرمایه گذاران مکزیکی رزرو شده بود در حال حاضر برای سرمایه گذاران خارجی در دسترس است.

سازمان هایی که می توانند در ثبت شرکت به شما کمک کنند

شرکت مشاوره زالدیوار

شرکت زالدیوار در ژانویه سال ۲۰۰۳ با هدف ارائه راه حل های مالیاتی و حسابداری تاسیس شده است. این شرکت همچنین به شرکت های خارجی در ثبت یک شرکت مکزیکی و شروع فعالیت خود کمک می کند.

در پایان با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت ،دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا و مکزیک رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید. و اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در مکزیک هستید و سوالاتی در این باب در ذهن خود دارید می توانید با موسسه حقوقی پارسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید و با بررسی اطلاعات و شرایط بهترین راه را برای خود برگزینید.

امتیاز کاربران
5 5 8
مطالب مرتبط :

ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت در خارج ازکشور نیاز به تحقیق و آگاهی در ارتباط با آن کشور را دارد، ثبت شرکت امری حیاتی برای صاحبان شرکت به شمار میرود، بدین معنا که اشخاص حقیقی و حقوقی ثبت شرکت را نقطه عطفی برای رسیدن به خواسته های اقتصادی خود میدانند، ثبت شرکت در گرجستان نیز یکی از زیر مجموعه های ثبت شرکت در خارج از کشور است، موسسه حقوقی پارسه با کادری مجرب ازکارشناسان زبده ثبت شرکت ها میتواند هم گام شما در این مسیر باشد، لذا از متقاضیان ثبت شرکت در گرجستان خواهشمندیم...


آخرین تغییر : 12/09/2017 - 22:26

ثبت شرکت در جمهوری چک

ثبت شرکت در کشورهای اروپایی یکی از تضمینی ترین راه های اخذ اقامت و درآمد برای متقاضیان ثبت شرکت است، موسسه حقوقی پارسه همانند گذشته برای افزایش هرچه بیشتر اطلاعات حقوقی متقاضیان ثبت شرکت ها اقدام به تولید و گردآوری مطالب حقوقی و مطالب تخصصی ثبت شرکت می نماید، از همه عزیزانی که در نظر دارند اقدامات اولیه جهت ثبت شرکت خود در دستور کار قرار دهند خواستاریم؛ جهت دریافت مشاوره رایگان حقوقی در همه زمینه ها به خصوص ثبت شرکت با شماره تلفن 021228832130 موس...


آخرین تغییر : 01/08/2018 - 21:37

مدارک لازم برای ثبت شرکت مشاور

برای اخذ رتبه مشاور، قبل از هر چیز باید شرکت مشاور به ثبت برسد و برای ثبت شرکت مشاور، باید در مورد انواع مشاور و شرکتهای مشاور به شناخت رسید. مشاوران و شرکتهای مشاور در انواع ذیل قابل تعریف هستند: 1. شخص حقیقی: کارشناس ایرانی دارای تحصیلات دانشگاهی و واجد صلاحیت. 2. شخص حقوقی(غیردولتی): اشخاص حقوقی(شرکتها)که بیش از پنجاه درصد مالکیت آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر دولتی و یا ترکیبی از آنها است. 3. شخص حقوقی دولتی : بنگاه اقتصادی و یا موسسه...


آخرین تغییر : 11/29/2017 - 18:51

ثبت شرکت تبلیغاتی

 ثبت شرکت تبلیغاتی ( کانون تبلیغات ) ارائه درخواست ثبت شرکت تبلیغاتی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل سکونت با امضای صاحب امتیاز و معرفی مدیر مسئول، لازم به ذکر است که تقاضانامه ثبت شرکت تبلیغاتی حتما می بایست توسط صاحب امتیاز یا مدیر مسئول یا وکیل قانونی آنان تنظیم شود ( ثبت مهرا) عکس ۴*۳ چهار قطعه مدیر مسئول و صاحب امتیاز تصویر آخرین مدرک تحصیلی مدیر مسئول و صاحب امتیاز تصویر شناسنامه از تمامی صفحات مدیر مسئول و صاحب امتیاز تصویر کار...


آخرین تغییر : 11/16/2017 - 17:35

ثبت موسسه قرض الحسنه

تعریف قرض الحسنه ثبت موسسه قرض الحسنه : قرض الحسنه نوعی قرض است که در آن بهره‌ای در کار نباشد. در تعریف دیگر عقدی است که به موجب آن بانک‌ها (به عنوان قرض‌دهنده) مبلغ معینی را طبق ضوابط مقرر در دستورالعمل ذیربط به اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی (به عنوان قرض گیرنده) به قرض واگذار می‌کنند. عبارت قرض الحسنه در قرآن وارد شده ‌است و در مورد قرض‌ دادن به خداوند است که قرآن آن را در مورد صدقه به ‌کار برده‌ است و منظور از آن قرضی است که چند برابر خود نزد خد...


آخرین تغییر : 11/16/2017 - 18:36

ثبت شرکت در ژاپن

ثبت شرکت به تنهایی تعیین کننده مسیر اقتصادی در آینده هر شخص حقیقی و حقوقی به شمار می آید، هر شخص جهت ثبت شرکت به مجموعه ای از اطلاعات اولیه نیاز خواهد داشت و پس از کسب اطلاعات مورد نیاز در زمینهثبت شرکت ها اقدام به ثبت شرکت خواهد کرد، موسسه حقوقی پارسه پیشرو در حوزه ثبت شرکت ها از همه اشخاصی که فرآیند ثبت شرکت خود را در سر می پرورانند، دعوت به عمل می آورد جهت کسب اطلاعات مورد نیاز و همچنین دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان مجرب ثبت شرکت موسسه حقو...


آخرین تغییر : 01/29/2018 - 21:33

ثبت شرکت آنلاین در سایت اداره ثبت شرکت ها

ثبت شرکت آنلاین ثبت شرکت آنلاین در سایت اداره ثبت شرکت ها: امروزه روش های سنتی تبدیل به روش های مدرن و با استفاده از تکنولوژی های روز شده است. در امور اداری نیز، تقریبا اکثر ادارات و سازمانها، سایت هایی را راه اندازی کرده اند تا متقاضیان به راحتی بتوانند امور خود را انجام دهند. یکی از محاسن این کار کاهش مراجعه متقاضیان به سازمان ها و صرفه جویی در وقت و جلوگیری از ترافیک شهری می باشد، زیرا در این صورت متقاضیان می توانند به شکل کاملا غیر حضوری در...


آخرین تغییر : 11/16/2017 - 20:26

ثبت شرکت خارجی در ایران

تجار و فعلان اقتصادی خارجی، ایران را بستری مناسب جهت توسعه کسب و کار خود می دانند، لذا اقدام به ثبت شرکت یا شعبه در ایران می نمایند، موسسه حقوقی پارسه در عرصه ثبت شرکت همیشه در نظر دارد خدماتی تخصصی به متقاضیان ثبت شرکت ها ارائه نماید، موسسه حقوقی پارسه از متقاضیان ثبت شرکت ها دعوت به عمل می آورد که جهت انجام امور ثبت شرکت و دریافت مشاوره رایگان حقوقی در زمینه ثبت شرکت ها با شماره تلفن 02122883230 تماس حاصل نمایند. طبق ماده 3 قانون ثبت شرکت ها ه...


آخرین تغییر : 01/15/2018 - 21:09

چه شرکتی ثبت نماییم (3)

موسسه حقوقی پارسه با در نظر گرفتن کلیه نیازهای حقوقی متقاضیان ثبت شرکت ها به تشریح و معرفی انواع شرکت ها و نحوه ثبت شرکت ها پرداخته، متقاضیان گرامی ثبت شرکت این امکان را دارند که جهت کسب اطلاعات مورد نیاز خود در ارتباط با چگونگی ثبت شرکت و روند و امور اداری ثبت شرکت ها و اطلاع کامل از نحوه ارائه خدمات ثبت شرکت پارسه با شماره تلفن 02122883230 تماس گرفته و مشاوره رایگان حقوقی در حوزه ثبت شرکت دریافت نمایند و همچنین با محول نمودن امور ثبت شرکت خود ب...


آخرین تغییر : 01/13/2018 - 18:43

ثبت شرکت در مناطق آزاد ،شرایط و مدارک

ثبت شرکت در مناطق آزاد مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قشم مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد عبارتند از: (مثال جزیره قشم) ۳۰ سال معافیت مالیاتی برای فعالیت اقتصادی در قشم انعطاف پذیری و سهولت در عملیات بانکی برداشته شدن محدودیت ها برای سرمایه گذاری و مشارکت های خارجی برای ورود وخروج خارجیان ضرورتی برای داشتن ویزا وجود نخواهد داشت آزادی عملیات های خروج ارزی عدم وجود عملیات های اداری زاید و سرعت عمل در انجام امور عدم وجود محدودیت در تبادل و تبدیل ار...


آخرین تغییر : 11/16/2017 - 18:01

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت اولین گام برای شروع فعالیت های اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی بشمار می رود، روزانه تعداد بسیاری از درخواست متقاضیان ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها عنوان شده و به آنها رسیدگی می شود، برای ثبت شرکت سهامی خاص مراحل و امور اداری زمان بری را وجود دارد که به مراتب تفاوت این امور با مراحل ثبت دیگر شرکت ها بصورت عینی مشخص است، موسسه حقوقی پارسه با بیش از دو دهه تجربه در عرصه ثبت شرکت به ویژه ثبت شرکت سهامی خاص توانسته عنوان یکی...


آخرین تغییر : 11/08/2017 - 23:05

مراحل مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت در منطقه آزاد چابهار

مراحل مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت در منطقه آزاد چابهار به شرح ذیل میباشد: آگهی روزنامه رسمی مصوبه هیئت مدیره شرکت اصلی مبنی بر ثبت شعبه و معرفی مدیر و مرکز شعبه در منطقه آزاد چابهار مدارک جهت ثبت شعبه شرکت اصلی شامل ( اساسنامه ، آگهی تاسیس ، آخرین آگهی تغییرات موضوع فعالیت و سرمایه شرکت و مدیران ) برابر اصل شده و کپی شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت برابر اصل اعضاء هیئت مدیره و مدیر شعبه و کپی قرارداد یا سند مکان فعالیت و کدپستی آن ارائه...


آخرین تغییر : 11/12/2017 - 20:57